Ogólno tematyczne forum patriotów

Ogólnotematyczne forum patriotów... :)


  • Index
  •  » Historia
  •  » Stanisław August Poniatowski oraz inni kontrowersyjni władcy Polski

#31 2010-04-19 13:53:48

 ambrozy

Licealista

Zarejestrowany: 2010-04-16
Posty: 718

Re: Stanisław August Poniatowski oraz inni kontrowersyjni władcy Polski

No raczej nie on tylko Czarniecki, Lanckoroński, Lubomirski no i co najśmieszniejsze prusacy

Offline

 

#32 2010-04-20 00:47:56

 Janek

Maturzysta

Zarejestrowany: 2010-02-05
Posty: 1463

Re: Stanisław August Poniatowski oraz inni kontrowersyjni władcy Polski

Bardzo ciekawe,bardzo,naprawde.
A najbardziej o prawdzie i oczach ,Konf.


Nie sraj we wlasne gniazdo.

Widzisz malutki wycinek tysiacletniej historii,w ktorej szlachta odegrala - jakbys nie patrzyl - najwazniejsza role.
I zadna propaganda tego nie zmieni.


Co do Lanckoronskich - bardzo stara i szanowana rodzina.
MOja babka w czasie niemieckiej okupacji razem z Karolina Lanckoronska wprowadzala do szkol w Stanislawowie nauke polskiego,naturalnie wtedy zakazana,za co pojechala na wczasy do Majdanka,osiem miesiecy.
Napisala wspomnienia.

Nie chce mi sie o tym z Wami gadac - o szlachcie - bo nie wiecie o czym gadacie.


Kto z Was zna choc jednego szlachcica blizej?
NIKT.


Koniec dyskusji na ten temat.
W kazdym razie z mojej strony.
Uklony.

Offline

 

#33 2010-04-20 01:00:15

 KONFuCIUX

KAZNODZIEJA

Skąd: Kaszuby
Zarejestrowany: 2010-02-05
Posty: 3465

Re: Stanisław August Poniatowski oraz inni kontrowersyjni władcy Polski

widzisz pochodze ze stanu szlacheckiego i umiem popatrzec na to srodowisko krytycznie

Nie bawia mnie organizacje w stylu zwiazku szlachty polskiej, ktore podkreslaja wielkie zaslugi szlachty. Owszem szlachta miala zaslugi ale to ta sama szlachta doprowadzila kraj do upadku w imie pazernosci. Bo jak nazwac sytuacje w ktorej krol nie moze toczyc wojny bo mu szlachta nie pozwala chyba ze dostanie nowy przywilej... taka postawa jest żałosna i tyle. To tak jakby dzisiaj armia oswiadczyła ze nie jedzie do iraku jesli nie dostanie zwolnienia z podatku do konca zycia... kupa smiechu na sali


http://img163.imageshack.us/img163/8288/orgazmnaforum2.jpg

Born of Fate, Raised by Prophecy, Chosen as a Saviour, Destined to Destroy

Offline

 

#34 2010-04-20 01:24:40

 Janek

Maturzysta

Zarejestrowany: 2010-02-05
Posty: 1463

Re: Stanisław August Poniatowski oraz inni kontrowersyjni władcy Polski

http://www.szlachta.org.pl/dokumenty/st … skiej.html

Cele i środki działania

§ 10.  1. Celem Związku jest:

1) Integracja i reprezentacja środowiska szlacheckiego oraz ochrona dobrego imienia szlachty Rzeczypospolitej Wielu Narodów.

2) Popularyzacja i promowanie kultury, dorobku i najlepszych tradycji szlacheckich oraz odrodzenie i zachowanie etosu rycerskiego.

3) Prowadzenie działań zmierzających do zachowania dorobku kulturalnego środowiska szlacheckiego oraz materialnych i niematerialnych pomników przeszłości szlacheckiej.

4) Wspieranie rozwoju, samodoskonalenia się i edukacji współczesnej szlachty dla dobra Ojczyzny i jej samej.

2. Związek realizuje swoje cele poprzez:

1) Prowadzenie działalności społecznej, kulturalnej, wydawniczej i filantropijnej.

2) Organizowanie odczytów, seminariów, spotkań dyskusyjnych i towarzyskich, konferencji i kongresów.

3) Współpracę z organizacjami pokrewnymi ideowo i pomocnymi w realizacji celów statutowych



Prosze mi pokazac JEDEN wpis o zaslugach szlachty w statucie ZSzP.

Nie ma.

Jak juz pisalem - koniec dyskusji.

Ostatnio edytowany przez Janek (2010-04-20 01:27:25)

Offline

 

#35 2010-04-20 07:07:07

 KONFuCIUX

KAZNODZIEJA

Skąd: Kaszuby
Zarejestrowany: 2010-02-05
Posty: 3465

Re: Stanisław August Poniatowski oraz inni kontrowersyjni władcy Polski

a ochrona dobrego imienia to co? To nic innego ja mowienie o szlachcie w pozytywach, sam podales. Popularyzacja najlepszych tradycji tez mowi samo za siebie. Materialne i niematerialne pomniki dorobku szlachty tez chyba nie trzeba tlumaczyc... Wystarczy przeczytac


http://img163.imageshack.us/img163/8288/orgazmnaforum2.jpg

Born of Fate, Raised by Prophecy, Chosen as a Saviour, Destined to Destroy

Offline

 

#36 2010-04-20 08:01:30

 ambrozy

Licealista

Zarejestrowany: 2010-04-16
Posty: 718

Re: Stanisław August Poniatowski oraz inni kontrowersyjni władcy Polski

Janku nie masz powodu do denerwowania się.
Znam osobiście szlachcica, jest mi nawet kimś bliskim, a właściwie był to mój dziadek (szlachta drobna, zgodnie z nomenklaturą), miał spory majątek pod Wilnem, ale gdy rozpoczynał swoje opowieści z kim to jest- był skoligacony wychodziłem żeby Go nie obrażać.
Znał moje zdanie w tym temacie, powiem Ci, że pod koniec swojego życia zrozumiał mnie (tak mi mówił). Ja oczywiście nie jestem.
Co do rozwoju szkolnictwa, nauki i innych zbożnych celów, to czy w tamtym czasie mógł to zrobić ktoś inny, kto miał pieniądze?
Janku dyskusja pomaga w zrozumieniu, posiadanie własnych poglądów jest ważne, ale nie można potępiać wszystkich innych w czambuł. Szczególnie że nasze spojrzenie w tym temacie wyłożyliśmy w sposób delikatny dla tego stanu.
Chyba potwierdzisz że szlachta była dobra i zła jak to wśród ludzi bywa, wiesz też doskonale, że mieszczanie nawet ci trochę bogatsi niewiele znaczyli i bez decyzji szlachty nic nie znaczyli. Polska jako jedyne państwo wprowadziła przywileje dla mieszczan bardzo późno, żeby nie powiedzieć bardzo szczątkowo.

Offline

 

#37 2010-04-20 08:23:49

 KONFuCIUX

KAZNODZIEJA

Skąd: Kaszuby
Zarejestrowany: 2010-02-05
Posty: 3465

Re: Stanisław August Poniatowski oraz inni kontrowersyjni władcy Polski

niestety za pozno, nawet w czasie powstania listopadowego nie chcieli oddac ziemi chlopom, i powstanie upadlo. Nie twierdze ze bysmy wygrali z rosjanami wtedy, ale losy mogly sie potoczyc zupelnie inaczej


http://img163.imageshack.us/img163/8288/orgazmnaforum2.jpg

Born of Fate, Raised by Prophecy, Chosen as a Saviour, Destined to Destroy

Offline

 

#38 2010-04-20 08:30:06

 ambrozy

Licealista

Zarejestrowany: 2010-04-16
Posty: 718

Re: Stanisław August Poniatowski oraz inni kontrowersyjni władcy Polski

To niestety prawda i skończyło się na "czarnych latach"

Offline

 
  • Index
  •  » Historia
  •  » Stanisław August Poniatowski oraz inni kontrowersyjni władcy Polski

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
HĂŠbergement Lake Worth hotel ciechocinek