Ogólno tematyczne forum patriotów

Ogólnotematyczne forum patriotów... :)


#1 2010-05-23 20:43:23

 KONFuCIUX

KAZNODZIEJA

Skąd: Kaszuby
Zarejestrowany: 2010-02-05
Posty: 3465

Zarys dziejów cywilizacji Hetyckiej

Tekst dostepny tylko droga mailowa


http://img163.imageshack.us/img163/8288/orgazmnaforum2.jpg

Born of Fate, Raised by Prophecy, Chosen as a Saviour, Destined to Destroy

Offline

 

#2 2010-05-24 08:44:40

 ambrozy

Licealista

Zarejestrowany: 2010-04-16
Posty: 718

Re: Zarys dziejów cywilizacji Hetyckiej

Z Tutenchamonem to nie do końca tak, ostatnio oglądałem w TV "autopsja mumii" program o rodzince Tutka i o nim samym, nie został zabity, na pewno był ranny, ale zmarł na skutek wrodzonej wady genetycznej (skutki ożenków rodzinnych), miał zdeformowany palec stopy lewej co utrudniało mu chodzenie, podpierał się o lasce (stąd w grobowcu wielka ilość lasek ceremonialnych jak i tych ułatwiających chodzenie). Według autopsji przewrócił się i dodatkowo połamał, ale zmarł od zakażenia.
Hetyci to kawałek historii starożytnej, my skakaliśmy wtedy po drzewach, ale z tego okresu najbardziej interesowałem się historią egiptu, chyba ze względu na piramidy

Offline

 

#3 2010-05-24 10:42:57

 Janek

Maturzysta

Zarejestrowany: 2010-02-05
Posty: 1463

Re: Zarys dziejów cywilizacji Hetyckiej

Co do skakania po dzrewach - jesli wierzyc,ze Polacy wywodza sie od Sarmatow,to dosc wczesnie przestalismy byc dzikusami.

Mutacja tworząca R1a1 powstała u osoby zamieszkującej stepy Euroazji ok. 15 000 lat temu (Europa południowo-wschodnia, Północny Kaukaz lub Azja Środkowa). Według niektórych teorii do mutacji doszło w cieplejszej strefie klimatycznej nazywanej ukraińską ostoją LGM. Badacz Semino pierwszy wykazał związek R1a1 z kurhanowcami (ich potomkowie to Scytowie i potem Sarmaci), utożsamianymi z ludami posługującymi się wczesnymi językami praindoeuropejskimi, oraz pierwszymi, którzy oswajali konie, dosiedli ich i rozprzestrzenili haplogrupę R1a1 po Europie i Azji[1].

Istnieją też poglądy, że mutacja powstała na terenie Indii lub Afganistanu i stamtąd rozprzestrzeniła się w przeciwnym kierunku[7].
R1a1 (M17) – w genetyce haplogrupa występująca w męskim chromosomie Y. Jest ona powszechna wśród mężczyzn z Europy północno-centralnej, Azji Środkowej oraz Indii. Występuje najczęściej wśród ludów indoirańskich: mieszkańców Indii Północnych (48-73%), Tadżyków (64%), Pasztunów (40-45%) i Irańczyków (35%), ludów tureckich: Iszkaszimów (68%), Kirgizów (63%) i Ałtajczyków (38-53%), ugrofińskich Węgrów (20,4-60%) oraz u ludów słowiańskich: Serbów Łużyckich (63%), Polaków (56%), Ukraińców (41,5-54%), Rosjan (47%) i Białorusinów (39-46%).

Na kontynencie europejskim dominuje wśród Słowian i Węgrów. Obecnie występuje z częstotliwością 40% w krajach słowiańskich z małymi odchyleniami (60% Polska, Węgry)


http://pl.wikipedia.org/wiki/Haplogrupa_R1a1_(Y-DNA)

Ostatnio edytowany przez Janek (2010-05-24 11:08:26)

Offline

 

#4 2010-05-24 10:51:15

 ambrozy

Licealista

Zarejestrowany: 2010-04-16
Posty: 718

Re: Zarys dziejów cywilizacji Hetyckiej

Ostatnio czytałem że jesteśmy plemieniem pochodzącym w prostym pochodzeniu od ludów ukraińskich, polanie tzw. Plemię to zamieszkiwało dzisiejsze Czechy, Słowację, Węgry i Austrię, tak więc jest dużo teorii.
Schodzenie z drzewa to przenośnia, istniał na naszych terenach szlak bursztynowy a co za tym idzie były osady wzdłuż tego szlaku, co do pochodzenia mieszkańców są sprzeczne dane, tzn ciężko umiejscowić tu jedna grupę etniczną, bardziej wskazuje tu na ludy wędrowne. W końcu na naszych terenach gościli również plemiona Celtyckie, no i ale to na wesoło bardziej Markomanie- jedno z plemion Germańskich (podobno nasi górale)

Offline

 

#5 2010-05-24 10:59:03

 KONFuCIUX

KAZNODZIEJA

Skąd: Kaszuby
Zarejestrowany: 2010-02-05
Posty: 3465

Re: Zarys dziejów cywilizacji Hetyckiej

Dodaj scytów i hunów, żydów i arabów przed rokiem tysięcznym naszej ery


Co do tutka, to tylko jedna z teorii, równie dobrze mogła być to trucizna której ślady do dzisiaj się nie zachowały


http://img163.imageshack.us/img163/8288/orgazmnaforum2.jpg

Born of Fate, Raised by Prophecy, Chosen as a Saviour, Destined to Destroy

Offline

 

#6 2010-05-24 11:08:44

 ambrozy

Licealista

Zarejestrowany: 2010-04-16
Posty: 718

Re: Zarys dziejów cywilizacji Hetyckiej

Ja bym dodał jeszcze wikingów, też zapuszczali się w nasze okolice

To są najnowsze badania specjalistów zachodnich i najnowszej techniki, chociaż zostaje zawsze to ale
Tutek mimo swojego wieku wpisał się do historii egiptu i świata dość wyraźnie. No i na nim zakończył się pewien etap

Offline

 

#7 2010-05-24 11:09:46

 Janek

Maturzysta

Zarejestrowany: 2010-02-05
Posty: 1463

Re: Zarys dziejów cywilizacji Hetyckiej

KONFuCIUX napisał:

Dodaj scytów

Sa wymienieni jako przodkowie Sarmatow.

Offline

 

#8 2010-05-24 11:13:19

 Janek

Maturzysta

Zarejestrowany: 2010-02-05
Posty: 1463

Re: Zarys dziejów cywilizacji Hetyckiej

ambrozy napisał:

Ostatnio czytałem że jesteśmy plemieniem pochodzącym w prostym pochodzeniu od ludów ukraińskich, polanie tzw. Plemię to zamieszkiwało dzisiejsze Czechy, Słowację, Węgry i Austrię, tak więc jest dużo teorii.

Nie znam sie na tym,ale wspolczesna genetyka bardzo duzo moze.I to co zacytowalem to wyniki badan w celu ustalenia wspolnego przodka Europejczykow,a potem byc moze wspolnego przodka ludzkosci.

Schodzenie z drzewa to przenośnia,

Domyslilem sie


Chodzilo mi,ze nie musimy uwazac sie za gorszych od Egipcjan.Mamy dowody,ze nasi przodkowie juz bardzo dawno temu prowadzili zorganizowane zycie i jakas gospodarke.

Offline

 

#9 2010-05-24 11:13:28

 KONFuCIUX

KAZNODZIEJA

Skąd: Kaszuby
Zarejestrowany: 2010-02-05
Posty: 3465

Re: Zarys dziejów cywilizacji Hetyckiej

Ja tam widze pewna analogie miedzy tutkiem a kaczynskim L. - obaj sa znani glownie z tego powodu ze zmarli.


Co do wikingów - zgoda, sam miałem przyjemność brać udział w badaniu grobu wikińskiego (typ komorowy) w miejscowości Kałdus


http://img163.imageshack.us/img163/8288/orgazmnaforum2.jpg

Born of Fate, Raised by Prophecy, Chosen as a Saviour, Destined to Destroy

Offline

 

#10 2010-05-24 11:16:29

 Janek

Maturzysta

Zarejestrowany: 2010-02-05
Posty: 1463

Re: Zarys dziejów cywilizacji Hetyckiej

KONFuCIUX napisał:

Ja tam widze pewna analogie miedzy tutkiem a kaczynskim L. - obaj sa znani glownie z tego powodu ze zmarli.


Co do wikingów - zgoda, sam miałem przyjemność brać udział w badaniu grobu wikińskiego (typ komorowy) w miejscowości Kałdus

Pierwsze slady ludzkosci na Wolinie pochodza - o ile wiem - od wikingow?

Ale stwierdzenie,ze Wikingowie to nasi przodkowie,idzie chyba zbyt daleko.
TYm bardziej,ze to co wrzucilem swiadczy o czyms innym - kierunek poludniowy wschod.

Offline

 

#11 2010-05-24 11:20:00

 ambrozy

Licealista

Zarejestrowany: 2010-04-16
Posty: 718

Re: Zarys dziejów cywilizacji Hetyckiej

O widzisz będąc nad bałykiem, któregoś roku (2009), rodzinka na plaży a ja buszowałem ale nie pamiętałem nazwy tego miejsca, Odkrywcy opowiadali o wikingach, podobno nie chcieli się tu osiedlić, pewnie mało łupów było w pobliżu, ale jakieś ślady głównie męskie geny na pewno pozostawili

Offline

 

#12 2010-05-24 11:21:17

 KONFuCIUX

KAZNODZIEJA

Skąd: Kaszuby
Zarejestrowany: 2010-02-05
Posty: 3465

Re: Zarys dziejów cywilizacji Hetyckiej

owszem, przedstawia to inny kierunek, ale mi osobiście przypomina o innym "konflikcie" swiecie nauki - czyli o początkach ludzkości - "multiregionalizm" kontra dwa teoria "wyjść z afryki". Kosci mówią jedno, badania mitochondrialnego DNA cos innego


http://img163.imageshack.us/img163/8288/orgazmnaforum2.jpg

Born of Fate, Raised by Prophecy, Chosen as a Saviour, Destined to Destroy

Offline

 

#13 2010-05-24 11:22:54

 KONFuCIUX

KAZNODZIEJA

Skąd: Kaszuby
Zarejestrowany: 2010-02-05
Posty: 3465

Re: Zarys dziejów cywilizacji Hetyckiej

aha, mitochondrialne DNA bada sie w linni matki - co niesie ze soba niebezpieczenstwo gdyz jak wiadomo w czasie roznych wypraw wojennych kobiety byly czesto lupem, sprowadzanym z innych terenow


http://img163.imageshack.us/img163/8288/orgazmnaforum2.jpg

Born of Fate, Raised by Prophecy, Chosen as a Saviour, Destined to Destroy

Offline

 

#14 2010-05-24 11:31:04

 Janek

Maturzysta

Zarejestrowany: 2010-02-05
Posty: 1463

Re: Zarys dziejów cywilizacji Hetyckiej

KONFuCIUX napisał:

aha, mitochondrialne DNA bada sie w linni matki - co niesie ze soba niebezpieczenstwo gdyz jak wiadomo w czasie roznych wypraw wojennych kobiety byly czesto lupem, sprowadzanym z innych terenow

To co opisuje wikipedia to badania w linii meskiej - chyba.
W kazdym razie pisza o meskich przodkach.
I wlasnie te badania ukierunkowuja - jak napisales wyzej - prapoczatek ludzkosci na Afryke,konkretnie - o ile dobrze pamietam - Kenia lub Tanzania?


Co jest prawda - mam nadzieje,ze kiedys sie dowiemy.
Ale dla mnie jako laika - genetyka jest jedynym wiarygodnym zrodlem informacji,bo bardzo trudno tu o pomylke.
W znaczeniu,ze prawdopodobienstwo powtorzenia sie kombinacji genotypu jest zblizone do zera.

Offline

 

#15 2010-05-24 11:40:13

 ambrozy

Licealista

Zarejestrowany: 2010-04-16
Posty: 718

Re: Zarys dziejów cywilizacji Hetyckiej

Badania dotyczą pramatki i narodzin życia oraz wędrówce, był ciekawy program, telewizja dział w tej chwili szybciej od periodyków, poza tym ma większe środki na opłacenie badań DNA i innych badań, jesteśmy- my europejczycy odnogą wschodni azjatycką Afganistan i okolice

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
UbytovĂĄnĂ­ Berumbur https://www.berlin-hotel.pl Ciechocinek spa weekend Komornik Warszawa