Ogólno tematyczne forum patriotów

Ogólnotematyczne forum patriotów... :)


#1 2010-04-06 12:20:52

 Lupe

Moderator

1677985
Skąd: woj. łódzkie
Zarejestrowany: 2010-02-07
Posty: 1344

Tort Ajerkoniakowy

Tort Ajerkoniakowy

Składniki:
BISZKOPT:
    * 3 jaja
    * 1/2 szklanki cukru pudru
    * 1/2 szklanki mąki tortowej
    * 2 łyżki ciemnego kakao
    * 1 łyżeczka proszku do pieczenia
    * 3 łyżki wody gazowanej
    * KREM:
    * 100 g masła
    * 1/2 szklanki cukru pudru
    * 1/2 litra ajerkoniaku
    * 1/2 litra śmietany 30 lub 36%
    * 2 śmiatan-fixy
    * 8 łyżeczek żelatyny
DODATKOWO:
    * ziarenka MOCCA do dagracji (Dr.Oetker)
    * 2 opakowania rurek w czekoladzie
ORAZ:
    * tortownica 26 cm

Sposób przygotowania:
BISZKOPT:
Oddzielić żółtka od białek. Białka ubić na sztywną pianę ze szczyptą soli. Następnie dodać żółtka i cukier, nadal miksując do uzyskania puszystej piany i rozpuszczenia cukru. Dodać wodę i dobrze wymieszać. Przesiać mąkę z kakao i proszkiem do pieczenia. Dodawać stopniowo do piany bardzo delikatnie mieszając.
Przelać do wysmarowanej tłuszczem tortownicy o średnicy 26 cm. Piec w temp.p. 200 st. 20 min.

Na wystudzone ciasto wyłożyć wzdłuż brzegu rurki, raz czekoladą do góry, raz na dół. Ja miałam dwa rodzaje rurek: jedno opakowanie w mlecznej czekoladzie drugie w deserowej i wykładałam rurki naprzemiennie.

KREM:
Miękkie Kasia zmiksować i na najwyższych obrotach miksera dodawać stopniowo 350 ml ajerkoniaku. Śmietanę ubić z cukrem pudrem i śmietan-fiksami. Dodawać do masy maślano-ajerkoniakowej i wymieszać. 6 łyżeczek żelatyny zalać niewielką ilością zimnej wody, żeby napęczniała, a następnie rozpuścić w niewielkiej ilości wrzątku. Żelatynę trzeba bardzo dokładnie wymieszać bo inaczej zostaną nieładnie wyglądające kropki, które w dodatku niesympatycznie "plączą się" po języku. To żmudna praca i dłuuuugie mieszanie ale ja zatrudniam do tego męża jak akurat jest pod ręką
Miksując krem dodawać żelatynę. Krem wylać na ciasto i wstawić do lodówki aby stężał.

Pozostałe 2 łyżeczki żelatyny przygotować tak samo jak powyżej i zmiksować z pozostałymi 150 ml. ajerkoniaku.Wylać na wierzch ciasta, udekorować jak kto chce i ponownie wstawić całość do lodówki.

Tortownica nie może być większa niż średnica 26 cm bo na taką starczają 2 opakowania rurek.
Do mniejszej z kolei nie mieści się cały krem.
Rurki do nabycia w sieci sklepów Lidl. Ponoć także Biedronki mają, ja nie spotkałam.

Na moim zdjęciu w tej wersji zastosowałam biszkopt zastępczy, tzn. robiony wg nowatorskiego przepisu koleżanki ale wyszedł naleśnik dlatego podałam oryginalny przepis

UWAGA! Ciasto ma dużą zawartość alkoholu więc kierowcom stanowczo odradzam

Biszkopciki w cieście, które widać na drugim zdjęciu to już moja fantazja. Są maczane w kawie.

http://www.winiary.pl/image.ashx?fileID=41745&width=298&height=203&frame=True&quality=100&bg=0
winiary.pl


http://dl8.glitter-graphics.net/pub/39/39368n1b2x3prdz.gif"Nie płacz, że coś się skończyło, tylko uśmiechaj się, że ci się to przytrafiło."
                                                       ...Gabriel García Márquez

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Lodging Cape Verde https://www.worldhotels-in.com Ciechocinek spa weekend Komornik Warszawa